1.mjesto- natjecanje zborova osnovnih škola Istarske županije

Autor: Nada Crnković, 2. 4. 2024.

U Domu hrvatskih branitelja, u srijedu, 27.ožujka 2024. godine, održana je Smotra dječjeg glazbenog stvaralaštva učenika osnovnih škola Istarske županije. U prepunoj koncertnoj dvorani, učenici, učitelji i ravnatelji imali su priliku popratiti glazbeno stvaralaštvo i odlične izvedbe svih sudionika, pružajući veliku podršku jedni drugima. Sudjelovali su pjevački zborovi te vokalne, instrumentalne, folklorne i plesne skupine. Sudjelovalo je oko petsto učenika u pratnji svojih mentora te učitelja i ravnatelja.

Smotra je tradicionalno podijeljena na natjecateljski i revijalni dio. U natjecateljskom dijelu, u kategoriji A (zborovi mlađeg uzrasta) nije bilo prijavljenih. U kategoriji B (zborovi starijeg uzrasta),

prvo mjesto osvojio je naš zbor,

zbor Osnovne škole Kaštanjer pod vodstvom učiteljice Tatiane Giorgi.

Tako se naš zbor kvalificirao  za državno natjecanje zborova -  67. Glazbene svečanosti hrvatske mladeži, koje će se održati 8. i 9. svibnja u Varaždinu.

Čestitamo zborašima i voditeljici zbora- učiteljici Tatiani Giorgi!

Puno uspjeha na državnoj razini!!!

Pod VIŠE pročitajte o Smotri.

Svečano otvorenje Smotre je ovu godinu svakako obilježio poseban nastup Zbora učitelja glazbene kulture Istarske županije koji su uz pratnju na glasoviru prof. Zorana Gardaševića izveli državnu himnu "Lijepa naša domovino" i svečanu pjesmu Istarske županije "Krasna zemljo".

Organizaciju Smotre predvodi voditeljica Županijskog stručnog vijeća učitelja glazbene kulture Istarske županije Deniza Gjini uz članove Županijskog povjerenstva za organizaciju, a Osnovna škola Mate Balote iz Buja je škola domaćin uz podršku i financijsku potporu Upravnog odjela za obrazovanje, sport i tehničku kulturu.

U revijalnom se dijelu programa šarolikim nastupima predstavilo dvanaest osnovnih škola Istarske županije: OŠ Vidikovac, OŠ Veruda, OŠ Centar, OŠ Šijana i OŠ Veli Vrh iz Pule, OŠ Mate Balote iz Buja, OŠ Vladimira Nazora iz Pazina, TOŠ/ SEI "Bernardo Parentin" iz Poreča, OŠ Jože Šurana iz Višnjana, OŠ Vladimira Nazora Krnica, OŠ Rivarela Novigrad te OŠ Joakima Rakovca iz Svetg Lovreča. Svojim su nastupima pokazali kreativnost i inventivnost.

Smotra dječjeg glazbenog stvaralaštva još se jednom pokazala kao istinski vrijedno glazbeno druženje mladih i neprocjenjiva prigoda da osnovnoškolski zborovi razmijene iskustva u ugodnome ozračju i motiviraju se za daljnji rad.

Završetak je obilježio dojmljiv nastup svih zborova sudionika zajedničkom izvedbom "Ode radosti" Ludwiga van Beethovena, kojom su svi sudionici poslali glazbenu poruku ljubavi, prijateljstva i zajedništva.

« Travanj 2024 »