21.ožujka - međunarodni dan darovitih učenika

Autor: Nada Crnković, 21. 3. 2024.

2011. godine prvi puta je obilježen Europski dan talentiranih i darovitih. Od tada se u školama 21. ožujka obilježava Dan darovitih učenika.

Uvođenjem Dana darovitih učenika želi se senzibilizirati javnost o važnosti prepoznavanja darovite, kreativne i talentirane djece te osmišljavanja posebnih programa za rad s njima.

Darovitost je skup karakteristika koje, osim kognitivnih sposobnosti i osobina ličnosti, čine i specifične sposobnosti u različitim područjima i nastavnim predmetima (primjer: umjetničke sposobnosti, rukovodne, sportske, znanstvene i druge).

Prepoznavanjem kod učenika talente i darovitost , učitelji naše škole  uključuju učenike u razne radionice u projektima kao i kroz dodatne aktivnosti te prijavljivanjem u aktivnosti i natjecanja  za darovite učenike.

Znanstvena AvanturaOve godine četiri  učenika 6. razreda  te 2 učenika 8. razreda naše škole prijavljeni su te u konačnici i odabrani (ukupno 24 učenika iz cijele RH po svakom kampu) za sudjelovanje u kampu darovitosti u STEM području  "Znanstvena avantura" koji se nalazi u Jastrebarskom.

1.kamp održao se od 20. do 23. veljače 2024. godine za učenike 6. razreda (4 naša učenika).

Evo malo slika iz kampa

2. kamp održat će se od 3. do 6. travnja 2024. godine u kojem će sudjelovati izabrana dva naša osmaša. (Izbor: životopis, motivacijsko pismo, uspjesi iz STEM predmeta, preporuke učitelja).

Škola stvaralaštva “Novigradsko proljeće“ 2023. – pozvani učenici i školska  knjižničarka iz Gunje | Orion infoIsto tako prijavljene su tri naše darovite učenice za sudjelovanje u Novigradskom proljeću 2024. te ponosno objavljujemo da su sve tri pozvane od strane Povjerenstva Novigradskog proljeća i to dvije za radionicu izrade slikovnice ( Celija Aurora i Lozić Alegra), a treća za slikarsko- scenografsku radionicu (Kristina Pačić).

( Škola stvaralaštva - Novigradsko proljeće je radionički sedmodnevni program sa zajedničkom temom u svim radionicama za iznimno motivirane i potencijalno darovite učenike osnovnih škola u jezično-umjetničkom području).

Osnovna škola Rudeš - NaslovnicaSutra , u petak,22.03. održava se natjecanje Klokan 2024. za naše motivirane i potencijalno darovite učenike za matematiku i drago nam je da su formirane 4 velike grupe u koje su uključeni učenici razredne i predmetne nastave.

2. razred- Pčelice - 19 učenika  3. razred- leptirići 17 učenika  4. i 5. razred - ecolier - 24 učenika  6.  i 7. razred - benjamin- 18 učenika   te 8. razred - cadet - 4 učenika

Želim svima uspješnu i zabavnu edukaciju i natjecanje te otkrivanje sebe i svojih mogućnosti i interesa. Svaki čovjek u sebi ima neki potencijal samo ga treba otkriti, razvijati i uživati u njemu!

Sretan dan darovitosti!!!

Ravnateljica Nada Crnković, mag.paed.

« Travanj 2024 »