Profesionalna orijentacija

DRAGI NAŠI OOOOOSMAŠI !!!

Ovo je zadnja godina  vašeg osnovnoškolskog obrazovanja i slijedi izbor i priprema za vrlo važnu životnu odluku -  izbor SREDNJE ŠKOLE  s kojom možete , kad je uspješno završite, dobiti zvanje i ući u područje rada ili dobiti ona specifična znanja koja su potrebna za uspješan upis na  neku visokoškolsku ustanovu. Do  kraja je ostalo malo vremena, ali opet dovoljno da se svim snagama potrudite te uspješno i na vaše zadovoljstvo završite 8. razred i s osmijehom pozdravite vaš drugi dom, školu Kaštanjer, i učitelje od kojih ste osam godina dobivali temeljna znanja za uspješnu integraciju u društvo i daljnje obrazovanje. Sva su zanimanja društvu potrebna i ako ih se obavlja pošteno, profesionalno i s ljubavlju, postat ćete uvaženi  članovi našeg društva. Kod odabira škole i smjera preispitajte sebe, svoje želje i htijenja, dodajte uspjeh (broj bodova) i bit će vam jasnija slika vaših realnih mogućnosti. Jedno je htjeti, a drugo moći! Što realnije postavite sliku mogućnosti upisa, to je veća vjerojatnost da ćete i uspjeti! Zato vas molimo da još malo stisnete zube, upalite motore  i krenete sigurnom vožnjom do kraja. Možemo vam pomoći u vožnji, ali mi ne možemo voziti umjesto vas jer je volan u vašim rukama.

Vaše zadovoljstvo i sreća bit će naša radost!

Vaši učitelji , stručna služba , ravnateljica i ostali djelatnici Škole

UPISI U SREDNJE ŠKOLE - KORISNI LINKOVI I WEB STRANICE

Dragi osmaši, na sljedećem linku možete pronaći Upitnik interesa koji vam može pomoći u pronalaženju odgovora vezanih uz daljnji odabir vaše budućnosti, između ostalog i upisa u srednju školu. Također na toj web stranici imate brojne druge korisne informacije o upisima u srednju školu i odabiru zanimanje te popis srednjih škola u Hrvatskoj i njihovih web stranica.    http://mrav.ffzg.hr/zanimanja/

Ovdje ćete pronaći informacije koje će vam pomoći u pojašnjenju određenog radnog mjesta i zanimanja.

Kalkulator bodova

Autor: Sanja Brenko, 22. 5. 2018.

Upis željene srednje škole nerijetko zadaje glavobolju kako učenicima, tako i njihovim roditeljima. S ciljem olakšanja tog procesa, portal Srednja.hr prije nekoliko je godina pokrenula „Kalkulator bodova za upis u srednju školu“. Ove godine, uz potporu Hrvatske zajednice županija, „Kalkulator bodova“ dobio je novo, redizajnirano ruho te nudi dodatne mogućnosti osmašima prilikom izračuna bodova.

Riječ je o vrlo korisnom alatu pomoću kojeg učenici na jednostavan i brz način mogu izračunati koliko će bodova imati na upisima. Osim preračunavanja prosjeka ocjena iz osnovne škole u bodove za upis srednje škole, Kalkulator od ove godine informira i o minimalnom, maksimalnom te prosječnom broju bodova iz prethodne školske godine potrebnom za upis željenog srednjoškolskog programa.

Kalkulator je u prošloj godini bio posjećen čak 140.000 puta, a još se bolji rezultat očekuje ove godine s podrškom Zajednice, koja je postala glavni partner projekta. Kako dolazi vrijeme upisa, interes za kalkulator raste, a posjetiti ga možete na linku

« Ožujak 2024 »

> Kutak za roditelje  > Profesionalna orijentacija