Vijesti iz boravka
Bekavci kreativci
Autor: Klaudija Racan Ukošić, 13. 11. 2020.

U produženom boravku 1.b razreda vlada od prvog dana jedna pozitivna i kreativna energija. Dva mjeseca druženja već su iza nas i toliko toga smo uspjeli napraviti u ovim vrlo neobičnim vremenima.

Započeli smo dva projekta koja namjeravamo provoditi kroz cijelu školsku godinu. Jedan je nastavak prošlogodišnjeg "U svijetu likovnih umjetnika 2", a drugi je novi  "5 minuta petkom za glazbu". Upoznali smo Kandinskog i Rizzija te stvarali kreativna likovna djela po uzoru na njih. Iako bi vam ih rado pokazali, radove nećemo sad otkrivati. Neka budu iznenađenje za izložbu na kraju godine. Do sad smo već poslušali i zapamtili skladbe Griega, Mozarta, Straussa mlađeg, Liszta i Brahmsa te s nestrpljenjem očekujemo svaki drugi petak.

Obilježili smo dolazak jeseni pjevajući prigodne pjesmice, promatrajući promjene u prirodi, stvarajući likovne uratke te čitajući prigodne tekstove.

Povodom Dana za zdrave zube, naučili smo kako očuvati naše zube zdravima i upoznali nevaljalce Grica i Greca.

Svoje vrijeme posvetili smo i Danu hrvatske policije. Naučili smo kako se ponašati u prometu, otpjevali pjesmu Poštujte naše znakove- Ne smije se igrati na cesti i za kraj nacrtali policajca.

Svjetski dan zaštite životinja protekao je u razgovoru o ugroženim životinjama na planeti i što možemo napraviti kako bi ih zaštitili. Donijeli smo i svoje fotografije ljubimaca i predstavili ih ostatku razreda.

Nismo propustili ni Mjesec knjige. Kako tek upoznajemo prva slova, mi smo donosili svoje omiljene knjige, a učiteljica nam je čitala.

Sudjelovali smo u Dukatovom kreativno-likovnom natječaju "Volim mlijeko" (Tema: Naš planet Zemlja) te s nestrpljenjem očekujemo objave rezultata u veljači 2021. godine.

Za Dan kravate puno smo naučili o tome kako je nastala i njenoj ulozi kao odjevnog predmeta. Pogledali smo fotografije najveće kravate na svijetu koja je krasila, ni manje ni više, nego našu pulsku Arenu. Oduševili smo se viđenim. Na kraju aktivnosti, sami smo dizajnirali  svoje kravate te napravili malu razrednu modnu reviju.

Naučili smo što je animacija, kako nastaje animirani film, što je Flip book i izradili svoj povodom Svjetskog dana animiranog filma.

Uoči blagdana Svih svetih i Dušnog dana, prisjetili smo se najmilijih koji više nisu s nama i ukrasili pano lanternama koje su gorjele za njih.

Svjetski dan izumitelja posvetili smo najpoznatijim izumima i izumiteljima, pogledali smo kratke dokumentarne filmove o izumima važnima za čovječanstvo, a za kraj smo pokušali i sami izmisliti neke svoje. Tko zna, možda se među nama krije neki novi Tesla ili Penkala...?

Upoznali smo online alat Wordwall. Jako volimo učiti na taj način. Otkrili smo kako jako volimo plesati i pjevati. Jedva čekamo nešto pripremiti za vas.

I uz sve nabrojano, svaki dan pišemo domaće zadaće i uvježbavamo gradivo te provodimo slobodno vrijeme na školskom igralištu u igri i veselju.

U nastavku (pod opširnije) možete zaviriti u galeriju naših radova, kad nas je učiteljica stigla fotografirati. smiley

Učiteljica Klaudija Racan Ukošić