Gradska smotra LiDraNo 2015.

Autor: Nada Crnković, 23. 1. 2015.

U srijedu, 21.siječnja , OŠ Kaštanjer Pula bila je domaćin Gradske smotre Lidrano 2015. koja se održala u Domu hrvatskih branitelja. Za  svečano otvorenje, zbor naše škole priredio je glazbeni program , a u plesnoj točki "Naranča" plesači  i ritmička gimnastičarka posložili su kroz plesne pokrete kutije s imenom naše škole.  Nakon kraćeg kulturnog programa, ravnateljica škole pozdravila je sve natjecatelje, njihove mentore, članove povjerenstava te predstavnice Grada iz Upravnog odjela za odgoj i obrazovanje koji svake godine daje financijsku podršku održavanju smotre. Nakon toga slijedio je natjecateljski dio ,a kakvi su rezultati možete pogledati pod opširnije. Presretni smo jer su dramske skupine 3.b i 3.c razreda pod vodstvom učiteljica Eržebet Kvaranta i Vere Šebelić uspješno izvele svoju dramsko-scensku igru te su odabrani za odlazak na županijsku razinu. Zahvaljujemo svima na sudjelovanju te želimo puno uspjeha onima koje se dalje natječu.

GRADSKA SMOTRA LIDRANO 2015.

Dana 21. Siječnja 2015. održana je  Gradska smotra Lidrano 2015. u Domu hrvatskih branitelja. Sudjelovalo je 11 osnovnih škola i 2 srednje škole. Prosudbena povjerenstva za literarne, dramsko-scenske i novinarske radove odabrala su radove koji će se slati na županijsku razinu.

LITERARNI RADOVI

Prosudbeno povjerenstvo za literarne radove  u konkurenciji  osnovne škole zaprimilo je 18 prijava , a tri  za srednje škole. Prateći propozicije, Povjerenstvo je moralo odabrati 5 radova   osnovnih škola i tri rada  srednjih škola .Povjerenstvo je nakon prosudbe  donijelo odluku da se na Županijsku smotru pošalju sljedeći radovi:

OSNOVNA ŠKOLA

1. Svojeglave cipelice, Matea Kegelj,  OŠ Centar, 3.razred, mentorica:Jadranka Levak
  2. Moj zavičaj, Anja Pletikos,  OŠ Krnica,7.razred , mentorica: Nedreta Oliva
  3. Zar nije ljepše, Julija Gerenčir, OŠ Veruda, 7.razred, mentorica: Vesna Poropat
  4. Put do sreće,Filipa Stanojević, OŠ Centar, 6.razred, mentor: Martinko Ribarić
  5. Pozdrav iz budućnosti,  Karla Duplić, OŠ Veli Vrh, 6.razred, mentor:Josip Raić

SREDNJA ŠKOLA

1. Sutra, Donatela Macan Gimnazija Pula,3.razred, mentorica: Meri Šimunov

2. Sanjam, Antonela Miličević, Ekonomska škola Pula,4.razred, mentorica: Vesna Ivić

3. Ona, Tina Perić,Ekonomska škola Pula, 4.razred, mentorica: Vesna Ivić

POVJERENSTVO

1. Vanesa Begić, predsjednica povjerenstva

2. Evelina Majcan Lenić, član

3. Slavica Lončarić,član

4. Sanja Triska Škrinjar, član

DRAMSKO- SCENSKI URATCI

Prosudbeno povjerenstvo za dramsko-scensko radove u konkurenciji pojedinačnih nastupa  za osnovne škole zaprimilo je 10 prijava, a jednu za srednje škole. U konkurenciji skupnih nastupa prijavljeno je bilo 5 izvedbi osnovnih škola i 1 srednjih škola. Prosudbeno povjerenstvo zaključilo je da sa su u svim nastupima poštivana načela i zadaće smotre, teme su inovativne, aktualne, a scenska rješenja kreativna i funkcionalna. Prateći propozicije, Povjerenstvo je moralo odabrati tri pojedinačne izvedbe osnovnih škola i dvije izvedbe srednjih škola te tri skupne izvedbe osnovnih škola i jedna skupna izvedba srednje škole. Povjerenstvo pohvaljuje nastupe i uloženi trud svih sudionika.

Povjerenstvo je nakon izvedbi donijelo odluku da se na Županijsku smotru pošalju sljedeći izvođači:

SREDNJE ŠKOLE – DRAMSKO SCENSKI URATCI

1. DRAMSKI IZRAZ – MALI ŠTEDIŠA / TEKST: Slavica Lončarić

(Srednja Ekonomska škola Pula, IV. razred, mentorica: Vesna Ivić)

SREDNJE ŠKOLE – KAZIVANJE POEZIJE

1. PATRIK BOLKOVIĆ  - ZEMLJA I JA

(Gimnazija Pula, II. razred, mentorica: Meri Šimunov)

OSNOVNE ŠKOLE – KAZIVANJE POEZIJE

1. MATIJA PEHAREC – ZIMA (OŠ Vidikovac, IV razred, m: Bojana Manzin)
  2. BRUNO PENDIĆ  - PASTIR JOŽIĆ (OŠ Vidikovac, IV razred, m: Bojana Manzin)
  3. HANA UDOVIČIĆ – KAD SU LASTE ODLAZILE / TEKST: Ratko Zvrko  (OŠ Stoja, V. razred, m: Lara Ivanović)

OSNOVNE ŠKOLE – DRAMSKO SCENSKI NASTUPI

1. ŽELIM SE IGRATI (OŠ Kaštanjer, III. razred, m: Vera Šebelić)
  2. MAČJE PRIJATELJSTVO (OŠ Kaštanjer, III. razred, m: Eržebet Kvaranta)
  3. PEPELJUGA (OŠ Centar, III i IV razred, m: Sandra Kegelj)

Prosudbeno povjerenstvo za dramsko-scenske radove radilo je u sastavu:

1. NATAŠA ILIĆ – AGATIĆ, predsjednica povjerenstva
  2. ALEKSANDAR BANČIĆ, član
  3. LUKA JURIČIĆ, član
  4. FRANJO TONČINIĆ, član

NOVINARSKI RADOVI

Prosudbeno povjerenstvo za novinarske  radove  u konkurenciji osnovne škole zaprimilo je 3 rada , a nijedan  za srednje škole. Prateći propozicije, Povjerenstvo je moralo odabrati 5 radova  osnovnih škola i tri rada  srednjih škola .

1. Shazam –ZEKOM 3245, 5. Razred, Sara Kutić, OŠ Vidikovac,

mentorica: Sanja Pereša- Macuka

1. PhotoMath – SMART12345, 7. Razred, Leonora Krajina, OŠ Vidikovac, mentorica: Sanja Pereša- Macuka

Prosudbeno povjerenstvo za novinarske radove :

1. Jelena Vitasović, predsjednica povjerenstva
  2. Lara Bagar , član
  3. Jasenko Zekić, član

Zahvaljujemo se svim sudionicima LIDRANA, a onima koji su pozvani na višu razinu želimo puno uspjeha.

Provedbeno povjerenstvo Gradske smotre Lidrano 2015.

« Ožujak 2024 »