Najveća kućica za ptice na svijetu

Autor: Nada Crnković, 7. 7. 2014.

U zajedničkoj suradnji Zajednica tehničke kulture Pula i Turistička agencije Illustris - travel d.o.o.  polaznici radionice maketarstva „Ekologija i tehnika zajedno“ izgradit će  najveću kuću-gnijezdo za ptice na svijetu.

Sa željom obaranja svjetskog rekorda učenici pulskih osnovnih škola: Ivana Kopričanec, 7. raz., Melisa Huskić,7. raz. i Filip Koljančić,8. raz., svi iz  OŠ Kaštanjer Pula te Karmen Žufić, 7. raz. OŠ Centar Pula i Roberto Andrić, 7. raz. OŠ Šijana Pula s mentorom ing.str. Lucianom Šuranom, prof. srednje Tehničke škole u Puli izgradili su veliku drvenu kuću - gnijezdo.

U projekt su se uključile polaznice radionice za digitalnu fotografiju -  učenice pulskih osnovnih škola uz stručnu podršku voditelja mentora Safeta Omerovića – Basse: Laura Nađ, 7. razred OŠ Monte Zaro Pula, Karla Pamić, 7. raz. OŠ Šijana Pula, Nastasja Miletić, 2.raz. pulske Gimnazije,  Tereza Verko,8. raz. Kaštanjer, Monika Smoljan, 7. raz. Monte Zaro Pula, Melani Jovanov, 7. raz. Šijana Pula.

Polaznice su fotografijom obilježile sve faze izrade najveće kuće za ptice na svijetu, a konstantnom video snimkom specijalist digitalne fotografije Basso.

Zahvaljujući lijepoj i uspješnoj suradnji s predstavnicima Turističke agencije Illustris - travel d.o.o. ,koji su organizirali obavezno završno mjerenje svih dimenzija najveće kuće – gnijezda za ptice na svijetu, prisustvo komisije od 2 svjedoka i javnog bilježnika gospođe Nansi Kopić, zapisnik o mjerenju, sve fotografije i video uratci poslali su zajedno sa ostalom dokumentacijom u sjedište Guinness World Record London.

Uskoro očekujemo vijesti da li smo oborili svjetski rekord, a najvjeća kuća-gnijezdo biti će svečano predstavljena u subotu, 5.07.2014.g.u 9,30 sati na Festivalu "Dani Velog Jože u Motovunu”.

« Ožujak 2024 »